Ozdobne pocztówki na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet, wbrew wielu potocznym opiniom, nie jest świętem wymyślonym przez komunistyczną Rosję w celu docenienia trudu i poświęcenia kobiet pracujących. Obchodzenie Dnia Kobiet sięga czasów starożytnego Rzymu i obchodzonych wówczas Matronaliów. Było to święto obchodzone w pierwszym tygodniu marca i wiązało się z nowym życiem, płodnością i macierzyństwem. Natomiast współcześnie obchodzony Dzień Kobiet został ustanowiony w 1910 roku w celu upamiętnienia walki kobiet o równouprawnienie związanych z ruchami robotniczymi w Ameryce Północnej i Europie. W PRL-u obowiązkowym elementem Dnia Kobiet były goździki i rajstopy wręczane kobietom. Dziś Dzień Kobiet to przede wszystkim kwiaty wręczane każdej kobiecie oraz akcje feministek i manify na rzecz równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

Najlepszym prezentem dla każdej kobiety w dniu 8 marca są z pewnością kwiaty. Najczęściej panowie wręczają w tym dniu kobietom tulipany i róże. Dosyć częstym upominkiem są także słodycze. Na Dzień Kobiet można także wysłać zaprzyjaźnionym dziewczętom, kobietom i paniom internetową kartkę z ciepłymi, interesującymi życzeniami. Wirtualne kartki na Dzień Kobiet to oczywiście kartki z kwiatami, ale i z zabawnymi obrazkami i rysunkami. Z powodzeniem znaleźć możemy także w Internecie kartki na Dzień Kobiet jawnie nawiązujące do czasów PRL-u i do ówczesnej propagandy, ówczesnych plakatów i stylów graficznych. Zatem kartka z traktorzystką, kobietą pracy lub ludem pracującym wsi i miast może być śmiesznym nawiązaniem do Dnia Kobiet obchodzonego w czasach Polski Ludowej.

Warto wpisać także na taką internetową kartkę oryginalne życzenia. W zasobach internetu znajdziemy oczywiście mnóstwo gotowych życzeń i wierszyków ułożonych na Dzień Kobiet. Z pewnością jednak panie docenią samodzielnie ułożone życzenia uwzględniające indywidualne pragnienia i zainteresowania każdej adresatki. Może warto sięgnąć do poezji i poszukać ładnych wierszy polskich poetów opiewających piękno i wdzięk kobiet, bo któż lepiej od poetów potrafi adorować płeć żeńską?


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18495 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pocztowki-na-dzien-kobiet/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/functions.php(3778): ob_end_flush() #2 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435